Pradinis puslapisVersija spausdinimuiEl. paštas
Naujienos / 2016 metai

Pirmyn į praeitį arba po daugelio metų į dienos šviesą


Kadangi pačiam būtent toks modelis kažkada buvo pirmoji transporto priemonė, savitai nostalgiškai persmelkė toji sustojusio laiko dvasia... Pirmas įspūdis neapgavo - po dideliu dulkių bei dar velnias žino ko sluoksniu slėpėsi gan tvirtas ir, svarbiausia, savu laiku saugotas bei prižiūrėtas automobiliukas. Žinodamas silpniausias šių automobilių vietas ir jas apžiūrėjęs, supratau, kad mašina nebus daug važiavusi. Pravėrus automobilio dureles, galima buvo užuosti "moskvičiaus" kvapą. Juk kiekvienai sovietiniai tranporto priemonei buvo būdingas savitas salono kvapas :-). Nepaisant papelėjusio tuometinės "odos" salono, mechaniškai jis tvarkingas, panelė nesutrūkusi (kas būdavo būdinga kiekvienam šios markės automobiliui, kuriuo būdavo daugiau važinėjama). Daugiau, suprantama, siaurokame garaže nebuvo didelio noro šmirinėti. Noras buvo išlaisvinti iš daugelio metų nelaisvės jame ;-).

Ačiū klubiečiui Hariui, kuris operatyviai pribuvo su evakuatoriumi. Nedaug trukus, "moskvičiukas" jau mėgavosi saulės voniomis ;-) - papilkėjęs nuo laiko ir dulkių, pabliuškusiais ratais, bet turintis viltį... vėl jais važiuoti. Užtrukom valandėlę ir "moskvičiukas" šiek tiek atsigaivinęs rudeniniu oru, pasiekė naujus namus. Turbūt kiekvienam oldtimeristui puikiai žinomas jausmas ir noras kuo greičiau išnarstyti kiekvieną tokio transporto kertelę, apžiūrėti būklę detaliau, patikrinti "komplektaciją" kitaip sakant. O ji, kaip ir pridera geram vairuotojui, iš tiesų buvusi nepriekaištinga: atsarginių lempučių, žvakių, paskirstytojo dangtelis, dirželiai, tepalas, keli įrankių komplektai. Jau nekalbant apie avarinį ženklą, keltuvą, padangų montavimui skirtas montiruotes ir pan. Dar sauja rusiškų kapeikų... :-)

Kadangi vieta garaže nebuvo spėta paruošti, pirmas detalesnis prisilietimas buvo kieme....sutemus :-) - smalsumas nugalėjo. Įkelsiu keletą užfiksuotų akimirkų. 

Taigi, tiek prisilietimo prie istorijos. Gal nieko per daug neįprasto - manau, dar yra ne vienas toks kažkada pastatytas ilgam poilsiui automobiliukas. Ir kas žino, gal rytoj kažkas vėl nusipirks garažą nukėlimui.... :-) :-) :-)

p.s. labiausiai netikėta šioje istorijoje tai, kad atidaręs bagažinės dangtį (prieš tai išardęs persuktą spynelę), ant jo apačios radau dvi etiketes... viena su nurodyta spalva, o kita - A4 formato lape sutalpinta "surinkimo užduotis"... ;-)   

Ir svarbiausia - variklio garsą pavyko išgirsti ;-) :-)