Pradinis puslapisVersija spausdinimuiEl. paštas
Renginiai

2014 - ųjų sezono atidarymas

Šeštadienio rytą teko pradėti ganėtinai anksti, nes jau 9 val. palikome Dzūkijos sostinę ir leidomės Vievio link. Vievyje, kaip ir buvo numatyta programoje, buvo nutarta aplankyti Kelių muziejų. Ganėtinai sklandžiai įveikėme pirmus 90 km. Tiesa, vieno iš motociklų duslintuvo vamzdis kuriam laikui buvo palikęs konstrukciją, bet didesnių rūpesčių, išskyrus ekstremalaus visos kolonos sustabdymą, nesukėlė :-) Atvykusių iš Alytaus, prie muziejaus jau laukė klubiečiai bei klubo draugai iš sostinės. O netrukus visus pasitiko tikras dzūkas, kaip pats save vadina, Lietuvos kelininkų legenda bei Kelių muziejaus įkūrėjas ir vadovas gerb. Juozas Stepankevičius.

Jei ne iš anksto suplanuota programa, muziejuje buvo galima pasilikti visai dienai – J. Stepankevičius labai įtaigiai bei įdomiai pasakojo Lietuvos kelių istorijos fragmentus, supažindino su ekspozicijų salėmis ir jose esančiais eksponatais. O visos ekskursijos metu ir taip jaukią bendravimo atmosferą papildydavo taiklaus jumoro bei juoko pliūpsniai. Taigi, nė nepastebėjome kaip praėjo pora valandų. Atsisveikindami palinkėjome muziejaus vadovui ir toliau neblėstančios aistros savo veiklai, įteikėme padėką bei simbolinę dovanėlę. Mums taip pat padovanojo knygą „Lietuvos kelių istorija“, pasirašėme unikalioje svečių knygoje, skirtoje garbingiausiems lankytojams ;-). Ir jau visai prieš išsiskiriant, draugiškai įsiamžinome bendroje nuotraukoje.

 Tolimesnis mūsų tikslas – Aukštadvario kartodromas, kuriame buvo numatyta išsiaiškinti greičiausią vairuotoją. Turiu paminėti, kad tiek vykstant į Vievį, tiek ir iš jo į Aukštadvarį, vis pakliūdavome į lietaus žabangas. Ir šioje vietoje turiu atskirai paminėti išvykoje dalyvavusius motociklistus, kurie tuos drėgnus pojūčius patyrė stipriausiai. Atvykus į kartodromą, mus pasitiko tamsiai mėlynas kaip rašalo dėmė debesis, kuris, rodos, jau gulė ant visų pečių ir ruošėsi pratrūkti. Ilgai laukti to ir nereikėjo... Kadangi norinčių dalyvauti rungtyje buvo gausu, teko pasidalinti į du pogrupius. Tad vos tik pirmieji įsuko į trasą ir įveikė vieną ratą, prabilo tas virš visų kabojęs „debesėlis“. Sakau, prabilo, nes be labai gausios liūties, net ir per šalmus girdėjosi griausmas bei lydėjo žaibų blykstės, tartum kas norėjo įamžinti dideliu fotoaparatu iš viršaus ;-). Taigi, prieš tai vis užklupdavęs lietus buvo palyginti lietutis. Sugrįžus iš trasos pirmiesiems, ant jų sausą vietą surasti būtų buvusi sudėtinga užduotis. Tačiau tai visiškai netrukdė, o sakyčiau, dar labiau aštrino įspūdžius, kurie pilnoje vandens trasoje, buvo labiau nei ekstremalūs. Tad visai netrukus trasoje ratus suko ir antrojo pogrupio važiuotojai. Ir suko tuos ratus ne tik trasoje, bet ir už jos ribų.... ;-) Rungtį atlikome. Nugalėtoją išsaiškinome. Po intensyvios vandens srovių terapijos dar užteko ryžto ir jėgų važiuoti toliau - į Trakus. Ir tikrai gerai, kad nuvykome ten. Karšti kibinai bei sultinys labai tiko jėgų atstatymui.

Pasistiprinus jau buvo galima atlikti labai svarbią pareigą – priimti naują klubo narį. Tad nuo 2014-05-10 klubo nariu oficialiai tapo Gintautas Juozas Dūdėnas. Jam tradiciškai buvo įteiktas nario pažymėjimas bei to paties numerio klubo ženklelis, o taip pat ir klubo vėliavėlė.

Dėl pasiekto geriausio rezultato vandens pilnoje kartodromo trasoje, nugalėtoju tapęs klubo draugas Tomas Širvaitis, taip pat buvo apdovanotas diplomu bei atminimo dovana – knyga „Paulavos Respublika“. Tuo po to išvykoje dalyvavusių moterų laukė joms skirta nesudėtinga užduotis. Tiesiog reikėjo būti atidžioms ir įdėmiai klausytis to, kas buvo pasakojama muziejuje. Taip buvo patikrintas ir dėmesingumas ir atmintis. Už teisingus ir laikantis atsakymo tvarkos pateiktus atsakymus buvo įteiktos rankų darbo sagės.  

Po viešnagės Trakuose, vilniečiai pasuko sostinės link, o atvykę iš Alytaus pusės – Dzūkijos sostinės pusėn. Sugrįžę, tiek vieni, tiek kiti surado laiko ir noro dar susibėgti draugėn ir užtvirti visos dienos išvyką nebeturint tikslo tą vakarą vairuoti... :-)

Toks tad buvo sezono atidarymas. Renginio akimirkos